Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 19 Mar 2019, 17:26
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Polskie schroniska górskie - jakie są Wasze typy, sentymenty

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 25 Kwi 2010, 17:27 
Awatar użytkownika

Marta Jóźwiak napisał(a):
O samej Hali Izerskiej się mówi, ze przypomina pustkowia Norwegii.

Taka zachęta mnie przekonuje i prowokuje do tego, żeby sprawdzić czy to nie chłyt reklamowy... zwłaszcza, że w tym roku na więcej Norwegii mnie już nie stać ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 26 Kwi 2010, 23:49 
Awatar użytkownika

Marta Jóźwiak napisał(a):
O samej Hali Izerskiej się mówi, ze przypomina pustkowia Norwegii.
Te pustkowia fajnie było widać na Twoich zdjęciach. Swoją drogą pracując kiedyś w innym serwisie turystycznym, którego nazwy raczej zdradzać nie będę, pisał dla nas Autor z Pogórza Izerskiego. Jego teksty były tak fascynujące, odkrywały tyle zagadek regionu, że już od tamtej pory planuję wyjazd w tamte strony. Słowo jednak ma ogromną moc oddziaływania. Nie tylko zdjęcia ;-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 27 Kwi 2010, 07:38 
Awatar użytkownika

No właśnie zdjęcia Marty z Gór Izerskich absolutnie Norwegii nie przypominały, w każdym razie widoki nie były ani trochę podobne do tych części, które widziałam. Tamte góry i płaskowyże są zupełnie inne. Jesli miałabym szukać podobieństw, to raczej do terenów z okolic Wytrzyszczki :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 27 Kwi 2010, 18:22 
Awatar użytkownika

Nie widziałam (mam nadzieję, że jeszcze) norweskich pustkowi, dlatego wolałam napisać neutralnie, że się mówi... a nie że ja mówię :) bo nie porównywałam i póki co porównać nie mogę. Samą Halę Izerską tylko "liznęłam", zdjęcia na PK z Hali Izerskiej to jej początek, przypuszczam że te obiecane, bagna, pustkowia są dalej.... dalej, niestety nie dotarłam, bo zabrakło mi czasu :) Następnym razem, ale tym razem latem.
tu więcej:
http://przewodnik.onet.pl/1111,1594,106 ... ykulr.html

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 27 Kwi 2010, 19:23 
Awatar użytkownika

Ależ ja Wam absolutnie kłamstwa nie zarzucam... bo Hali Izerskiej na żywo nie widziałam. Za to norweskich pustkowi sporo... i podejrzewam, że może pod względem "przyrodniczym" może mieć pewne podobieństwa, to jednak skala tej przestrzeni z pewnością nie ta. I klimat też raczej inny. Stąd podejrzenie o "chłyt reklamowy"... i chęc sprawdzenia, czy choć ziarnko prawdy w tym stwierdzeniu jest. Kiedyś się przekonam ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 27 Kwi 2010, 21:21 
Awatar użytkownika

Nawet bym nie pomyślała, że zarzut kłamstwa się gdzieś zaczaił :) Ale prawda, norweskie pustkowia w Polsce, polska Dolina Loary, polska Toskania itp. to jakieś takie porównania chyba czerpiące trochę z naszych kompleksów narodowych. Też i prawda że lepiej się sprzedadzą Izery jako polskie pustkowia norweskie niż Izery jako polskie pustkowia klęski ekologicznej :) .... chociaż, teraz podobno robi się w turystyce modne zwiedzanie slumsów i tego co uważa się za brzydkie ;-)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 28 Kwi 2010, 00:07 
Awatar użytkownika

Joanna Siegel napisał(a):
No właśnie zdjęcia Marty z Gór Izerskich absolutnie Norwegii nie przypominały, w każdym razie widoki nie były ani trochę podobne do tych części, które widziałam. Tamte góry i płaskowyże są zupełnie inne. Jesli miałabym szukać podobieństw, to raczej do terenów z okolic Wytrzyszczki
Myslę, że twórcą owego porównania chodziło o przyrównanie Hali Izerskiej do tundry. Ogólnie rzecz biorąc. A to porównanie moim zdaniem wytrzymuje. Choć bardziej zbliżona jest do tundry karelskiej niż tej znanej z Norwegii... choć tej ostatniej osobiście nie widziałem ;-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 28 Kwi 2010, 06:12 
Awatar użytkownika

Tak wygląda ;) I to jeszcze wcale nie ta prawdziwie norweska północna ;) Ta była malutka, tylko jakieś pół dnia jazdy ;)
Załącznik:
tundra2.jpg [225.26 KiB]
Ściągnięto 226 razy
Załącznik:
tundra1.jpg [191.25 KiB]
Ściągnięto 226 razy
Załącznik:
tundra3.jpg [249.67 KiB]
Ściągnięto 226 razy

A ta karelska jak?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 29 Kwi 2010, 00:49 
Awatar użytkownika

Akurat zdjęć karelskiej tundry nie mam. Podziwiałem ją jedynie z pociągu zmierzającego do Murmańska. A jechałem na Wyspu Sołowieckie na Morzu Białym :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 29 Kwi 2010, 06:17 
Awatar użytkownika

No szkoda, że nie robiłeś zdjęc z tego pociągu... jak ja mam teraz udowodnić, że się mylisz i że Hala Izerska jest z pewnością jedyna w swoim rodzaju i nie można jej do niczego porównywać? ;)

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkich postów: 8533 | Wszystkich tematów: 528 | Wszystkich użytkowników: 2392