Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 28 Paź 2020, 18:45
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

 [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

    

Forum i co dalej

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 15 Lut 2010, 02:13 
Awatar użytkownika

Postów: 809
Offline
Start każdego serwisu to dopiero początek drogi, a nie jej zwieńczenie. Mam świadomość, że uruchomienie forum serwisu PolskieKrajobrazy.pl też czymś nas zaskoczy. Mimo, że z aptekarską wręcz skrupulatnością staraliśmy się przewidzieć wszystkie możliwe scenariusze, czuję wewnętrzny niepokój, że coś przeoczyliśmy. Dlatego będę wdzięczy za wszelkie uwagi dotyczące błędów w funkcjonowaniu forum, a także pomysły dotyczące jego ulepszenia.


Góra
  
   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 12 Maj 2010, 12:50 

Postów: 5
Offline
Uczestnicy portalu zwani są w nim "autorami" i posiadają swe "autorskie" galerie prac. Chciałbym zapytać właściciela, czy prawa autorskie dotyczące publikowanych materiałów są tu w jakiś sposób chronione i czy ponosi on odpowiedzialność za ich ewentualne naruszenie. Będę wdzięczny za szybką odpowiedź. Pozdrawiam.


Góra
  
   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 13 Maj 2010, 21:57 
Awatar użytkownika

Postów: 809
Offline
Prawa autorskie w serwisie PolskieKrajobrazy.pl są chronione na tych samych zasadach, jak w innych tego typu galeriach. Państwo pozostajecie ich dysponentami, a żadne zdjęcie zamieszczone na stronie nie może być wykorzystane bez wyraźnej zgody jego autora. Niemniej serwis nie ponosi odpowiedzialności za łamanie tychże praw przez podmioty trzecie, choć w przypadku stwierdzenia takiej sytuacji oczywiście będziemy interweniować, w ostateczności na drodze sądowej.


Góra
  
   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Maj 2010, 23:58 

Postów: 5
Offline
Dziękuję uprzejmie za odpowiedź. Pragnę jednak doprecyzować swe wątpliwości i zapytać , czy, w Pana przekonaniu, pobranie np zdjęcia któregoś z autorów Polskichkrajobrazów i opublikowanie go w innym miejscu internetu bez podawania źródła , a zwłaszcza imienia i nazwiska owego autora jest naruszeniem jego praw ?


Góra
  
   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Maj 2010, 00:22 
Awatar użytkownika

Postów: 809
Offline
sazawas napisał(a):
czy, w Pana przekonaniu, pobranie np zdjęcia któregoś z autorów Polskichkrajobrazów i opublikowanie go w innym miejscu internetu bez podawania źródła , a zwłaszcza imienia i nazwiska owego autora jest naruszeniem jego praw ?
Zdecydowanie tak właśnie uważam.


Góra
  
   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Mar 2011, 19:13 
Awatar użytkownika

Postów: 225
Offline
A tak się zastanawiam, czy nie można by dodać na stronie głównej informacji nie tylko kto ostatni się zalogował ale również kto jest online, zwłaszcza, że na forum jest taka funkcja tyle, że przy każdym użytkowniku, który wpisał posta. Wystarczyłoby np pokazać tylko imię i nazwisko lub psełdonim albo w dziale lista autorów można by dodać taką funkcję pokazującą kto jest online i offline


Góra
  
   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 22 Mar 2011, 14:26 
Awatar użytkownika

Postów: 653
Offline
Jestem za propozycją Darka, a nawet wzorem innych portali pokusiłbym się o sporządzenie tzw. rankingu użytkowników, oczywiście punktowego. Punkty można byłoby przydzielać za dodane fot, za wystawione i otrzymane komentarze, oceny, artykuły, felietony i posty... . Takie rankingi z reguły pobudzają aktywność userów.


Góra
  
   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 22 Mar 2011, 23:14 
Awatar użytkownika

Postów: 809
Offline
Dariusz Żuk napisał(a):
w dziale lista autorów można by dodać taką funkcję pokazującą kto jest online i offline
Jestem za. To chyba nawet nie powinno być takie trudne do zrobienia :-).


Góra
  
   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 22 Mar 2011, 23:18 
Awatar użytkownika

Postów: 809
Offline
PIOTR napisał(a):
Takie rankingi z reguły pobudzają aktywność userów.
Ja to rankingów się trochę boję. Wystarczy spojrzeć, jakie emocje wzbudzało co i raz ocenianie zdjęć. Zresztą wydaje mi się, że w samym profil jest sporo tego typu elementów: liczba odsłon prac użytkownika, liczba zdjęć, komentarze, najlepiej ocenione zdjęcia, najpopularniejsze zdjęcia. Jeśli jest taka potrzeba można spróbować sortować Autorów według tych kategorii i przydzielać ewentualne rangi w serwisie. Nie wiem, co o tym sądzicie?


Góra
  
   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 23 Mar 2011, 10:59 
Awatar użytkownika

Postów: 653
Offline
Osobiście też nie przepadam za rankingami, bo mam doświadczenie z innych portali np. Olympusa, Nikona czy Panasonika, gdzie rankingi właśnie wzbudzały negatywne emocje, a często wręcz były powodem pewnych manipulacji. Hasło ranking rzuciłem tylko jako ewentualną propozycję.


Góra
  
   

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

 [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkich postów: 8607 | Wszystkich tematów: 551 | Wszystkich użytkowników: 2497cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group