Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 23 Wrz 2020, 03:55
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Grunwald...

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 19 Lut 2010, 23:55 

W tym roku sześćsetlecie bitwy, a inscenizacja 17 lipca. Mam nadzieję, że uda mi się wybrać. Tym bardziej że to krągłe "urodziny". Będzie festyn rycerski, przedstawienie "Grunwaldzkie wici" i Turniej Piłki średniowiecznej. A to wszystko od 14 do wspomnianego 17 lipca.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Lut 2010, 00:21 
Awatar użytkownika

Nie znałem terminu... w tym roku dosyć późno wszystko się odbywa. A mnie trochę ta rocznica odstrasza. Pełno ludzi będzie...

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Lut 2010, 00:37 

Pełno, ale jechać warto. Tak myślę :) Mam już nawet chętnych z samochodem, jako że ja niemobilna, więc...? Fakt, że za kilka dni zostaną szczęśliwymi rodzicami, jednak mówią, że z dzieckiem jak najbardziej się wybiorą. Może dzięki temu będę mogła dodać swoje pięć groszy do wiadomego forumowego wątku? :-)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Lut 2010, 00:39 
Awatar użytkownika

Wątek, wątkiem, ale zdjęcia, zdjęcia ważne :-)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Lut 2010, 00:51 

Te z dzieckiem czy bez? Bo zanim będę miała własne, Wisła wiele razy jeszcze zamarznie ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Lut 2010, 01:04 
Awatar użytkownika

To pod Grunwaldem walczyły dzieci?!

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Lut 2010, 01:13 

Taki żarcik a propos podróży z dzieckiem i zdjęć:) W każdym razie fajnie byłoby się sprawdzić jako "fotograf bitewny".

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Lut 2010, 02:26 
Awatar użytkownika

A mi się przypomniała książka... "Moja prywatna Vistuliada" Giełżyńskiego, którą dzisiaj (a raczej wczoraj) już przywoływałem... Świetnie w niej opisane jest spotkanie wojsk polskich i litewskich pod Czerwińskiem przed rzeczoną bitwą. Tam przecież powstał pierwszy most pontonowy... przez Wisłę. Przeprawa wojsk Korony na drugi brzeg trwała nieprzerwanie przez 3 dni i 3 noce... kolumna wojsk sięgała 100 km!

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Lut 2010, 10:04 
Awatar użytkownika

Nie lubię Grunwaldu bo nasi tam co roku przegrywają ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 24 Lut 2010, 01:39 
Awatar użytkownika

Inscenizacja oczywiście odbędzie się 17 lipca w sobotę lecz cała impreza (festyny itp.) będzie trwać od 12 lipca dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Info o imprezie można poszukać na stronie http://www.grunwald1410.pl/ (niestety serwis padł chwilowo dzięki oglądającym go ;) )
Należy dodać, że w tym roku odbędą się prawdopodobnie 2 inscenizacje. Mianowicie w dniu faktycznie stoczonej bitwy 15.07. odbędzie się spotkanie Prezydenta RP i kilkunastu przedstawicieli państw sąsiednich. W związku z czym organizatorzy zostali zmuszeni do zrobienia równie ciekawych pokazów.
A tak przy okazji z racji bytowania kilku krotnego na inscenizacji, proponuję 2 rozwiązania pobytu tam:
1. Przyjechać wcześniej pod namiot i nocować na polach Grunwaldu (nawet bardzo blisko pola bitwy).
2. Przyjechać w dniu bitwy ale samochodem nie podjeżdżać jak najbliżej inscenizacji tylko zostawić samochód kilka km od miejsca inscenizacji. Można utknąć w gigantycznych korkach i wyjazd może zakończyć się kilku godzinną męczarnią. Wszystkie drogi wokół pola bitwy na jej czas mają zmienioną organizację ruchu i są drogami jednokierunkowymi (spora liczba policji i można zdobyć sporo punktów ;) )

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkich postów: 8750 | Wszystkich tematów: 691 | Wszystkich użytkowników: 2487