Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 21 Sie 2019, 22:34
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Nowe schronisko na Markowych Szczawinach

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 28 Lip 2010, 17:16 
Awatar użytkownika

Joanna Siegel napisał(a):
Ale ja mówię tylko o wożeniu rzeczy :) Zdarza mi się porzucać moje "konie" i dalej iść piechotą w poszukiwaniu najlepszych widoków, ale bez zbędnego obciążenia :)
Ale czasem trzeba wziąć ze sobą rzeczy, żeby zajść w najdalsze miejsca. Poza tym poranek z panoramą Tatr w oknie... bezcenny :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 28 Lip 2010, 18:37 
Awatar użytkownika

No nie, my teraz mówimy chyba o dwóch różnych rzeczach :) Ja nie kwestionuję uroków spania w górskim schronisku, jestem w stanie zrozumieć Wasze sentymenty i chętnie obudziłabym się z widokiem na Tatry... ja się zastanawiam, dlaczego pomysł, żeby podjechać do schroniska samochodem, żeby go tam zostawić i pójść dalej szlakiem (zamiast porzucać go gdzieś na dole, mozolnie dźwigać pełen plecak tracąc czas i energię) i uzyskane po remontach lepsze warunki pobytowe dyskwalifikują w Waszych oczach samo schronisko? A nawet jeśli ktoś się wybierze w takie miejsce jedynie na niedzielne popołudnie - co to komu szkodzi?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 29 Lip 2010, 11:11 
Awatar użytkownika

ja się zastanawiam, dlaczego pomysł, żeby podjechać do schroniska samochodem, żeby go tam zostawić i pójść dalej szlakiem (zamiast porzucać go gdzieś na dole, mozolnie dźwigać pełen plecak tracąc czas i energię) i uzyskane po remontach lepsze warunki pobytowe dyskwalifikują w Waszych oczach samo schronisko?
No zdecydowanie dyskwalifikuje. To już wtedy nie jest schronisko tylko dom wczasowy. Aby schronisko spełniało standardy powinno:
- być dość odludne,
- położone na tyle daleko i wysoko, żeby do jego odwiedzenia trzeba było włożyć odpowiednio duży trud (to sprawi, że trafią tam tylko takie osoby, którym naprawdę na tym zależy),
- dobrze, jeśli roztacza się z niego ładny widok,
- fajnie jeśli jest miła obsługa,
- musi mieć klimatyczną jadalnię (najlepiej z elementami drewnianymi lub całą drewnianą),
- musi być odrobinę siermiężne ;-) (żeby nocowały tam tylko te osoby, która naprawdę tego chcą),
- musi mieć stempelki i metalowe znaczki do kupienia :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 29 Lip 2010, 11:30 
Awatar użytkownika

Poza pięknymi widokami i miłą obsługą wszystkie pozostałe parametry dyskwalifikują takie miejsce noclegowe na krótką weekendową wyprawę dla mnie.

Informujcie mnie o tych zdyskwalifikowanych przez was, taka lista mi się przyda ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 29 Lip 2010, 14:08 
Awatar użytkownika

Po namyśle muszę chyba jeszcze wykreślić punkt o "miłej obsłudze" - bo moja jej definicja też się prawdopodobnie mocno różni od Waszej :) Powinnam napisać, że w kwestii schronisk (czy jak je tam nazwiecie) interesowałyby mnie miejsca, do których można się o każdej porze dnia i nocy dostać nieterenowym samochodem, a potem mieć już blisko na szlak z pięknymi widokami (to bardzo ważne ze względu na brak czasu na całodzienną wędrówkę pod górę przez las do docelowego miejsca noclegowego). Nie potrzebuję luksusów, wystarczy dach nad głową i bieżąca woda gdzieś w pobliżu. Obsługa może (a nawet powinna) ograniczyć się do wskazania mi drogi, wręczenia klucza i przyjęcia zapłaty, nie chcę się z nią zaprzyjaźniać ani zbytnio spoufalać. Tak samo jak z resztą użytkowników takiego przybytku...

Ale takie rzeczy tylko w... Skandynawii, prawda? ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 29 Lip 2010, 14:39 

A ja tam lubię pogawędzić z miłą obsługą, spoufalić się w opowieściach i uśmiechach z innymi wędrowcami ;) , to chyba najsympatyczniejsze w bytności w schronisku poza oczywistymi sprawami, o których pisał wyżej Szymon. :)
Bardzo miło wspominam "obsługę" na Turbaczu, na koniec czułam się tak, jakbym żegnała członków rodziny; nasze dzieci miały swój własny ranking ulubionych pań za barem w jadalni, które je z imienia rozpoznawały a o serdeczności obsługi niech świadczy jeszcze następujący fakt: nasz 4-letni syn przez przypadek pozostawił w schronisku pluszaczka-przytulaczka, odkryliśmy to po powrocie do domu, rozpacz była wielka, jeden telefon do schroniska i byli tacy kochani, że za kilka dni przyszedł pocztą królik w ekspresowej paczce. Od tamtej pory nazywa sie Turbaczek - Przytulaczek a nasz syn uwielbia schronisko na Turbaczu.
Ekipa na Rysiance też przesympatyczna. jeśli kiedyś trafia na to forum, to serdecznie ich pozdrawiam :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 29 Lip 2010, 14:49 
Awatar użytkownika

To dobrze, że nasze oczekiwania tak się różnią - przynajmniej się nigdy w żadnym schronisku nie spotkamy ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 29 Lip 2010, 15:41 
Awatar użytkownika

Ja będę w najbliższym czasie z całą rodziną testował schronisko Pod Śnieżnikiem. Z tego co pamiętam z dawnych czasów idealnie odpowiada spisanym przeze mnie powyżej punktom. No może ta siermiężność jest odrobinę za siermiężna... :-). Za to nocleg w nim daje szansę podziwiania zachodu lub wschodu słońca z samego szczytu Śnieżnika, w dodatku z dziećmi, bo odległość znikoma.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 29 Lip 2010, 16:21 
Awatar użytkownika

Dla takich wschodów i zachodów warto się wybrać w takie miejsce... a nie z powodu miłych pań ze stołówki :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 29 Lip 2010, 16:26 

To dobrze, że nasze oczekiwania tak się różnią - przynajmniej się nigdy w żadnym schronisku nie spotkamy
No, chyba że ... w Skandynawii ;)

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkich postów: 8567 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2411