Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 21 Sie 2019, 22:30
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kolorowe Jeziorka

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 19 Sty 2011, 16:33 

To mój pierwszy post na tym portalu, kupując gazetkę DigitalCameraPolska trafiłem na stronę internetową , tam też w kategorii krajobrazy trafiłem na Szymona Naroźniaka no i jestem. Uważam, że stronka jest super i, że mój skromny wkład pomoże nie jednemu znaleźć super miejsce do zatrzymania się choć na chwilę . Od kilku lat postanowiłem w Europie a w szczególności w Polsce szukać mało znanych miejsc, które ukrywają magię miejsca. ;) W ubiegłym roku 10 października wybraliśmy się z Asią w poszukiwaniu Kolorowych Jeziorek . Jechaliśmy z Polkowic przez Bolków na Kamienną Górę, w Marciszowie odbiliśmy na Wieściszowice, tam na jednym z zakrętów jest ręcznie zrobiony drogowskazik pokazujący skręt w prawo. Jedziemy kawałeczek pod górkę po drodze miły pan skasował jedyne (dwa albo pięć złotych) za parking, są dwa jeden niżej , a drugi prawie przed pierwszym jeziorkiem o kolorze coca coli. Przy tym też jeziorku są przemiłe panie w zadaszonej kuchni polowo-grilowej, można schrupać kiełbaskę z frytkami, kolorowe pierożki, piwko, kawkę itd. Ważne po posiłku żołądek pracuje poprawnie. :lol: ... Widziałem kilkaset metrów przed jeziorkami gospodarstwo agroturystyczne z konikami ;) . Co do jeziorek są cudowne, kolory coca cola, turkus, błękitu. Napotkamy też w okolicy jeziorek na wąwóz ze starymi sztolniami , z specyficznym zapachem siarki , formy skalne przypominające kraje egzotyczne... Całość na przestrzeni około 200m w poziomie...
Ale więcej wrażeń będziecie mieli jak tam dojedziecie WARTO :!:

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 19 Sty 2011, 23:02 
Awatar użytkownika

W Rudawach Janowickich byłem tylko raz, na "Sylwestra" :-). Śniegi były po pas i jedyne, gdzie udało nam się zajść to... do sklepu po prowiant. Nie da się jednak ukryć, że zdjęcia w serwisie kuszą, z Kolorowymi Jeziorkami na czele :-). Choć nieco szkoda, że znajdują się one tak blisko "cywilizacji".

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Sty 2011, 09:45 
Awatar użytkownika

No to jak pierwszy to witamy i proszę o więcej takich ciekawostek :)
Podczas mojego ostatniego pobytu w tym regionie z obserwacji mapy zauważyłem te jeziorka i chciałem się tam wybrać lecz niestety czas nie pozwolił mi na to. Tylko, ze teraz to napewno je odwiedzę.
Pozdrawiam
Ps. W którym numerze DCP była wzmianka o PK?? No i zapraszamy do naszego konkursu może ma pan zdjęcia, które zagną naszego mentora wiedzy wszelakiej Ryśka ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Sty 2011, 12:57 
Awatar użytkownika

Nie jestem żaden mentor ino chłopina, co trochę grzesznego życia strawił w terenie. Teraz siedzę przy przy kominku i dyskontuję utracone lata na włóczęgach nie tylko po polskich wertepach i bezdrożach :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Sty 2011, 21:12 

witam
małe sprostowanie na POLSKIEKRAJOBRAZY trafiłem przez internet wchodząc na stronę DigitalCameraPolska w dziale Galeria - Krajobrazy jest bezpośredni link do PK ...
mała uwaga proszę nie zwracać się do mnie per pan mam dopiero 48 lat jestem jeszcze młodym szczeniakiem :D
obecnie jestem w trakcie przygotowania tras do mało znanych miejsc w Polsce, i od wczesnej wiosny ruszam na polowanie z obiektywem , każde nowe miejsce znajdzie się w PolskichKrajobrazach .
Czasami można trafić na małą osadę w , której ludzie i okolica tworzą niepowtarzalny klimat i to wystarczy , żeby zatrzymać się tak po chłopsku pogadać napić się mleka prosto od krowy, złapać rybkę na grila w strumyku, i zobaczyć , że to miejsce ma tyle w sobie piękna i tajemnic... :shock:
Zbyt mocno świat się angażuje w pogoni szczurów nie warto,,, życie ma swój koniec,,, powinniśmy trochę zwolnić , dać sobie czas na życie ;)
pozdrawiam

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Sty 2011, 21:20 

Zbigniew Dawid napisał(a):
Zbyt mocno świat się angażuje w pogoni szczurów nie warto,,, życie ma swój koniec,,, powinniśmy trochę zwolnić , dać sobie czas na życie ;)
madre slowa

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Sty 2011, 22:38 
Awatar użytkownika

Słowa mądre... . Mam pytanie do Zbigniewa: czy używasz jeszcze tej Minolty 505si? Dynaxy były kiedyś moim marzeniem, zwłaszcza siódemka, ale jak to w życiu, zamiast Minolty kupiłem Pentaxa MZ-30 i mimo sporej kastracji w stosunku do innych SLRów Pentaxa okazał sie doskonałym aparatem. Ciekawe- Lubitela 166 też mam.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Sty 2011, 01:18 

witam ,,, do Jerzego
pomimo , że robię foty na co dzień Nikonem D40 z obiektywem 18/105
to w minolcie mam film Ilforda 125 B&W wyrabiam od 4 do 6 rolek rocznie
w Lubitelku też wyrabiam kilka filmów rocznie , nawet dzisiaj wywołałem dwa filmiki
oczywiście robię to w domu sam .
marzy mi się nikon D700 może za rok zrealizuję zakup .
choć jestem przekonany , że dobre fotki to wiedza , sposób paczenia , wrażliwość , no i trochę szczęścia , a potem sprzęt .
pozdrawiam

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Sty 2011, 10:31 
Awatar użytkownika

Ja natomiast uważam, że sprzęt ma ogromne znaczenie, bo co z tego, że mam świetny plener, ale warunki słabe i byle małpka skopie mi jakość techniczną zdjęcia. Znam ludzi, którzy maja lustrzanki i poza A, ewentualnie P nigdy nie wychodzą, bo po co , skoro inżynierowie fabrycznie zadbali o wysoką jakość fot robionych w trybie automatycznym. Pewna Pani D90 robiła zdjęcia na M-manualu, bo tak wyczytała i jej powiedzieli, że to świadczy o profesjonaliźmie i narzekała na jakość fotek. Czeemu?, bo nie miała pojęcia, że za każdym razem/ prawie/ trzeba na nowo ręcznie ustawić parametry/ jechała stale na tych samych/, nie mówię już o tym, że nic nie wiedziała o istnieniu tzw. drabinki EV na podglądzie itd itp.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Sty 2011, 12:13 

zgadzam się to, że umieściłem aparat na końcu to tak jak byś dał odpowiedź " z tą panią robiącą fotki na manualu " znam człowieka , który kupił moją wymarzoną D700-setkę i powiedział , że aparat nie jest wart tych pieniędzy bo robi foty do D...... , ale nie ma zielonego pojęcia co to jest głębia ostrości itd.
tak zgadzam się dobry sprzęt + wiedza , wrażliwość i kreatywność na pewno dadzą o wiele większe rezultaty prac.
pozdrawiam

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkich postów: 8567 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2411