Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 09 Gru 2019, 14:33
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Przyczepka rowerowa dla dziecka

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 19 Lut 2010, 01:35 
Awatar użytkownika

Czy ktoś wykorzystywał w praktyce na naszych drogach przyczepki rowerowe dla dzieci? Już drugi rok noszę się z zamiarem kupna takiego ustrojstwa i drugi rok odwlekam decyzję. No i czy macie może jakiś patent na długie wycieczki rowerowe z dzieckiem 6-letnim (które jest już za ciężkie na fotelik, a jeszcze nie jeździ na dwóch kółkach. Widziałem, że są takie specjalne ustrojstwa mocujące rower młodszego dziecka do roweru dorosłego, ale nie wygląda mi to specjalnie stabilnie. Czy ktoś może przetrenował już ten temat?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 24 Lut 2010, 13:40 
Awatar użytkownika

Też zamierzałem kupić taki wózek doczepny do roweru, ale... Poszedłem zapytać się znajomego komendanta z drogówki czy jest dopuszczalny taki środek lokomocji. Na obecną chwilę jeszcze nie ale w nowym Prawie o ruchu drogowym ma już być zapis dopuszczający te przyczepki do ruchu. Więc narazie odpuszczam sobie i zadowalam dziecko fotelikiem o udźwigu 22 kg większego jeszcze nie znalazłem.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 24 Lut 2010, 16:33 
Awatar użytkownika

Ja muszę sprawdzić, jaki ma udźwig mój fotelik :-). Obawiam się, że podobny, a moja królewna dobiła właśnie do 25 kg, więc będzie z tym problem. A co do przyczepki to moje obawy budzi raczej kultura naszych kierowców i stan dróg (a raczej brak ścieżek rowerowych) niż przepisy prawa...

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 25 Lut 2010, 10:07 
Awatar użytkownika

O tym prawie to tylko tak wspomniałem ;)

A kultura naszych kierowców w stosunku do rowerzystów... Sam jeżdżąc nieraz uniknąłem ciężkich obrażeń o włos. Nigdy mnie nikt nie namówi na wycieczkę rowerową gdzie przejazd jest choćby fragmentem drogi krajowej i niektórych dróg wojewódzkich, no chyba że są ścieżki rowerowe wzdłuż nich. W Tucholi kilkanaście lat temu ktoś wpadł na pomysł aby na szerokich drogach 8,5 m wyłączyć część drogi pod taką ścieżkę. Skutek kilkanaście osób w szpitalu, po weekendowych wojażach dyskotekowych wyciągano kratki uliczne przykrawężnikowe w które rowerzyści wpadali ot dla jaj. Mam nadzieję, że takich ścieżek nie będzie.
Poza tym rozwój ścieżek rowerowych jest i tak u nas mocno zaniedbany. Weźmy rok 2007 w którym powstało w Polsce około 100 km ścieżek, a u naszego sąsiada na Litwie 1500 km w tym około 200 km przy wybrzeżu Bałtyku gdzie najdłuższa ścieżka ma około 100 km.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 25 Lut 2010, 10:26 
Awatar użytkownika

Ze względu na brak ścieżek przyczepka dla dziecka (nośność do 35 kg i nawet 2 osobowe) może być niekorzystna, a jeżdżenie nimi po drogach lokalnych może się okazać nie lada wyczynem.
Proponuję udać się z fotelikiem do jakiegoś ślusarza który niech wzmocni jego konstrukcję. Ja mam fotelik montowany do ramy, który wisi 10 cm nad bagażnikiem i jako dbający rodzic zrobiłem sobie takie prowizoryczne wzmocnienie w postaci przyciętego krawędziaka obitego z dwóch stron gumą który umieszczam pomiędzy fotelikiem a bagażnikiem. W przypadku fotelików umieszczanych na bagażniku sądzę, że wytrzymają wagę każdego dziecka.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 25 Lut 2010, 14:00 
Awatar użytkownika

Dariusz Żuk napisał(a):
Ja mam fotelik montowany do ramy, który wisi 10 cm nad bagażnikiem i jako dbający rodzic zrobiłem sobie takie prowizoryczne wzmocnienie w postaci przyciętego krawędziaka obitego z dwóch stron gumą który umieszczam pomiędzy fotelikiem a bagażnikiem. W przypadku fotelików umieszczanych na bagażniku sądzę, że wytrzymają wagę każdego dziecka.
Ja również mam fotelik "wiszący" mocowany do ramy. Jednak powoli zaczynam kombinować podobnie do Pana tzn. spróbuję, mimo fotelika, zamontować bagażnik pod nim, a pomiędzy fotelik i bagażnik dodać jakieś wytłumienie, które jednak usztywni całość konstrukcji.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 19 Maj 2010, 00:47 
Awatar użytkownika

Dziękuję Wam Panowie za fajny pomysł z tym bagażnikiem i "podpórką". Też mam na rowerze zamontowany fotelik wiszący i zastanawiałam się już co zrobić, bo córeczka mi rośnie a na swoim rowerku jeszcze daleko nie jeździ. Za to z mamą bardzo lubi rowerowe zwiedzanie świata:). Dzięki za pomysł jak nie musieć rezygnować z rowerowych wypraw:)
Pozdrawiam!!!

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Maj 2010, 22:44 
Awatar użytkownika

Hmmm... trochę ponad miesiąc temu wypróbowałem ową podpórkę pod "wiszący" fotelik. Skończyło się na tym, że tylko bardziej hałasował, a ja miałem wrażenie, że zaraz się urwie. Po krótkiej wycieczce niestety odpuściłem sobie temat dalszego wożenia swojej córki w foteliku. Za to wydatnie owo spostrzeżenie zmobilizowało mnie do nauczenia jej jazdy na dwóch kółkach. Ledwom to przeżył, ale sukces pełny. Następny wyjazd już w trzy rowery :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 18 Cze 2010, 22:37 
Awatar użytkownika

Zamontowałam bagażnik na rowerze i na bagażniku oparłam fotelik. Egzamin "zdało" rewelacyjnie ;) ! Także zależy to chyba od rowera i fotelika czy da się tak "pokombinować". Więc jeszcze raz dziękuję za pomysł. Pozdrawiam rowerowo! :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 27 Cze 2011, 10:50 
Awatar użytkownika

Od Twojego pytania minęło już trochę czasu. Dla odświeżenia można podać informację, że już prawo o ruchu drogowym dopuszcza jazdę z przyczepkami i niewątpliwie jest to bardzo dobra alternatywa dla fotelika, zwłaszcza dla tych nieco starszych dzieci, które w foteliku nie usiedzą.. Przyczepka rowerowa dla dziecka sprawdza się na dłuższych trasach. Znajomi używają przyczepek amortyzowanych. W ten sposób przejechali razem z nami całą Armenię. Nie wierzycie? :) Zobaczcie tu:

fotowyprawy.com: Wyprawa rowerowa z dziećmi po Armenii

Image

Polecam zaglądać na fotowyprawy.com

.

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkich postów: 8566 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2419