Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 09 Gru 2019, 14:16
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Dolny Śląsk - noclegi

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Lut 2010, 16:48 
Awatar użytkownika

Oprócz fajnego miejsca noclegowego w Borach tucholskich (którego poszukuję przy okazji jednego z innych tematów na forum) interesuje mnie fajne miejsce do zakotwiczenia (nawet na dwa tygodnie) na Dolnym Śąsku. Mogą byś góry np. Stołowe, ale niekoniecznie. Ważne, żeby było z dala od ludzi i dziko. Aby będąc na samej kwaterze wydawało się, że jesteśmy w głuszy i nie trzeba było się nawet ruszać, żeby czuć uroki okolicy. Zna ktoś takie miejsce i mógłby polecić? Kiedyś czytałem o zabytkowym młynie, gdzieś na Dolnym Śląsku wspaniale położonym, ale nie spisałem wówczas adresu, a teraz nie mogę znaleźć.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Lut 2010, 19:57 
Awatar użytkownika

za duży rozrzut. Sprecyzuj co Cię interesuje. POleciłbym na dzień donbry dwa miejsca: pensjonat "Złoty Jar" w Złotym stoku albo pokoje gościnne u Eli Szumskiej w kopalni złota w tej samej miejscowości - www.kopalniazłota.pl. To znakomita baza wypadowa w kotlinę Kłodzką Z drugiej strony w kotlinie Jeleniogórskiej możw być hotel "Leliwa"w Leśnej albo pokoje z listy oferowanej przez gminę Lubomierz - www. lubomierz.turystyka-online.pl. Ten Lubomierz znasz, to dekoracja do "Samych Swoich". Ale jednak proszę - sprecyzuj co Cię interesuje. Takie hasło jakie popełniłeś brzmi jakby jakiś Amerykanin zapytał na necie - gdzie spać w Polsce ?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Lut 2010, 20:58 
Awatar użytkownika

Dzięki za pierwsze namiary :-). Ja specjalnie określiłem tak ogólnie miejsce docelowe, bo w zasadzie Dolny Śląsk jest mi na tyle słabo znany (opórcz gór, które schodziłem swego czasu do imentu), że kierunek mogę uzależnic od fajnej miejscówki noclegowej. Jednak, jeśli upierasz się, żebym coś sprecyzował to tak jak pisałem powyżej - Góry Stołowe, Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika, coś na Pogórzu Izerskim.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Lut 2010, 22:00 
Awatar użytkownika

Zrozumiałem - odpowiadam. Po kolei.Góry Stołowe - oczywiście Karłów, chociaż o wiele taniej, atrakcyjniej i spokojniej będzie gdy zatrzymasz się w dwóch innych miejscach - kamping w Radkowie ( zaraz poszukam namiarów) albo ui sołtysa w Wambierzycach. To jest na samym końcu wsi, duże gospodarstwo z muzeum osobliwości, zooparkiem ze strusiami i reniferami, miejscem do grillowania. Szczegóły za moment.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Lut 2010, 22:17 
Awatar użytkownika

Zatem cd. Te Wambierzyce to kwatera u sołtysa Mariana Gancarskiego, na samym końcu wioski www.naszesudety.pl. W Radkowicach jest sporo kwater agroturystycznych i kłopotów ze znalezieniem noclegu nie będzie, ale ze wszystkich miejsc najciekawszy dla Ciebie i dziecaików będzie zespól domków Merkury ( to są chałupy typu Brda, łąka i miejsce do hasania.
Masyw Snieżnika i Bialskie to wspomniany już Złoty Stok, ale rownie atrakcyjne może być pensjonat Krokus w Międzygórzu www. miedzygorze-krokus.pl, albo schronisko na Śnieżniku ( tyle tylko, że tam na górze nie byłem już ze dwadzieścia lat i nie bardzo wiem jak z atmosferą, która kiedyś była prawdziwie górska, idylliczna i jedyna w swoim rodzaju.
Izerskie - upieram się przy Lubomierzu, ale jeśli nie to spróbuj zatrzymać się w Pilchowicach, a nie pożałujesz...

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Lut 2010, 00:04 
Awatar użytkownika

No to mam już o czym myśleć. Na spokojnie jutro podzwonię i wybadam możliwości. Wielkie, wielkie dzięki za wsparcie. Na gorąco to ów Złoty Stok kusi mnie najbardziej. Bo i fajne miejsce wypadowe, fajna okolica, a i atrakcji w samej miejscowości nie powinnoi zbraknąć.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 24 Lut 2010, 01:58 
Awatar użytkownika

Ja osobiście w Górach Stołowych Karłów bym sobie odpuścił ze względu na tłok i wybrałbym jakieś lokum w Pasterce w której jest cisza i spokój. Wiem, że są tam gospodarstwa agroturystyczne lub Ośrodek Kolonijno-Wypoczynkowy, ale niestety nie wiem nic o dokładnego co do jakości usług noclegowych. Miałem tam mój pobyt ułatwiony ze względu na to, że moja firma ma w Pasterce swój ośrodek na 4 rodzinki, niestety nie udostępniany dla ruchu turystycznego.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 24 Lut 2010, 23:02 
Awatar użytkownika

Dariusz Żuk napisał(a):
moja firma ma w Pasterce swój ośrodek na 4 rodzinki, niestety nie udostępniany dla ruchu turystycznego.
Szczęściarz z Pana :-). Ja swojego czasu spędzałem w schronisku "Pasterka" Wielkanoc (niestety już wówczas warunki były tam co najmniej siermiężne). Pamiętam, jak po wielkanocnym śniadaniu wszyscy uderzyliśmy na Mały Szczeliniec (tak, tak na Mały, a nie Wielki). Pięknie było. A najśmieszniej wtedy, kiedy jeden z kolegów chcąc zejść z niewielkiej skałki postanowił z niej zeskoczyć i zapadł się w śnieg razem z głową. W trzy osoby musieliśmy go odkopywać.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 26 Lut 2010, 01:59 
Awatar użytkownika

Schronisku w Pasterce przydałby się tylko gruntowny remont wnętrza, bo poza tym jest bardzo klimatyczne. Z resztą Pasterka kojarzy mi się z tym, że jest tam prawie zerowy zasięg telefonów komórkowych ;) I do tej pory widzę jak młodzież Warszawska biega po pobliskim wzniesieniu z telefonami wyciągniętymi wysoko szukając zasięgu ;) Ubaw miałem po pachy :D

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 26 Lut 2010, 13:47 
Awatar użytkownika

Lubię Pasterkę, spotykałem się tam z Boguszem Billewskim, który miał w pobliżu kwaterę i bardzo lubił odpoczywać właśnie w ciszy. Siermiężnie jest - fakt. Nie pamiętam, ale chyba nadal żadnej knajpy w okolicy nie ma, trzeba się pchać do Czech. Pasterka ma taką zaletę, że stamtąd blisko nad Metuje, do Polic.

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkich postów: 8566 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2419