Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 19 Mar 2019, 17:24
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

W góry z plecakiem

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 16 Lut 2010, 16:41 

Planuję wyjazd w góry z dwójką małych dzieci (5 i 8) na wędrówkę z plecakiem. Na razie obstawiam Beskid Żywiecki. Co o tym sądzicie?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 16 Lut 2010, 17:49 
Awatar użytkownika

Ja osobiście wybrałbym Gorce. W Beskidzie Żywieckim trasy do przejścia pomiędzy schroniskami są jednak dłuższe, a i podejścia do pokonania po drodze wyższe. W tym roku zamierzam wybrać się na wędrówkę z Rabki Zdrój na Turbacz, z noclegami po drodze na Maciejowej i Starych Wierchach (dzieci 3,5 i 5,5).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 16 Lut 2010, 22:49 
Awatar użytkownika

Planując swoją trasę brałem także pod uwagę Beskid Sądecki (raczej tylko Pasmo Jaworzyny i Łabowskiej) oraz Beskid Śląski. Pierwsze góry odpadły z uwagi na dosyć ograniczone pole działania (jak na 9 dni, na które mam zamiar się wybrać). Drugie z uwagi na tłok.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Lut 2010, 13:55 
Awatar użytkownika

Zdecydowanie polecam Gorce. W zeszłym roku przeszedłem (z dzieckiem 4 lata) trasę z Koninek na Turbacz w wariancie z wjazdem wyciągiem na Tobołczyk.Trasa nie jest forsowna i zajęło nam to na spokojnie około 6 godzin. Wybierając Rabkę jako punkt wypadowy można pokombinować z Luboniem , Maciejową czy Starymi Wierchami

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Lut 2010, 14:46 
Awatar użytkownika

Ja w zeszłym roku prawie cały grudzień spędziłem w Rabce. To bez wątpienia świetne miejsce wypadowe, choć miasteczko bardzo podupadło ostatnimi czasy. Mimo zimy udało mi się wciągnąć dzieciaki na Stare Wierchy od strony Obidowca i na Maciejową z Rabki. Poza tym zaliczyliśmy wszystkie okoliczne górki i wzniesienia z Piątkową na czele :-). To właśnie po tym wyjeździe zamarzyła mi się wędrówka z dzieciakami od schroniska do schroniska. Teraz staram się logistycznie to jakość rozwiązać.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 18 Lut 2010, 22:38 
Awatar użytkownika

Ja 2 lata temu z 1,5 roczną dziecinką wędrowałem po Beskidzie Śląskim z wejściem na Baranią Górę i od razu proponuję dzieci miesiąc wcześniej przygotowywać do wycieczki spacerując czy z nosidłami czy z plecakiem. Nawet jeżeli planuje się wycieczkę z dzieckiem na szlak to proponuję przygotować się na ewentualność noclegu w schronisku z resztą w schroniskach są na tyle uprzejmi ludzie, że w wypadku braku miejsca noclegowego (wycieczki szkolne) odwożą rodziców z dziećmi do samochodu ;)
Ja w tym roku znowu wybieram Beskid Śląski (maj) i Góry Stołowe (wrzesień/październik).
W wypadku braku paszportu dla dziecka proponuję udać się do najbliższego Urzędu Stanu Cywilnego i założyć dziecku tymczasowy dowód osobisty w razie wypadu za południową granicę ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 18 Lut 2010, 23:42 
Awatar użytkownika

Nosidełki wydaje się, że mam już za sobą. Choć wspominam ten okres z prawdziwym sentymentem. Dzieci szybko polubiły ów środek transportu, a i ja byłem nadal dość niezależny w wędrowaniu, bo wszystko zależało tylko od moich możliwości (dzieci w najgorszym razie po prostu spały mi na plecach ;-). Do największych "osiągnięć" zaliczam wniesienie 8-miesięcznej córki w zimie na Pilsko, a potem... zejście czerwonym szlakiem do Przełęczy. Glinne. Zwłaszcza ta druga część szlaku była szczewgólnie emocjonująca ;-). Ale przed nocą zdążyliśmy.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 23 Gru 2014, 11:31 

no w Polce ludzie zachłysneli się że maja auta a rower wielu kojarzy się z biedą, ludzie chcą się czuć bogato i dla własne fanaberii wybierają auta,a włodarze miast nigdzie nie byli i nic nie widzieli więc nie zdają sobie sprawy jak to wygląda w innych miastach

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Lip 2015, 17:58 
Awatar użytkownika

A może chcielibyście podzielić się wrażeniami z podróży i pobytu z naszymi Czytelnikami i -- przy okazji -- wygrać atrakcyjne nagrody w konkursie?:)
Jeśli tak, zapraszam do udziału plan4fun.pl/konkursy/2015/15

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 09 Lut 2016, 21:01 

Może warto coś znaleźć na tej stronie: wyprawypiesze.pl/ są na niej różne pomysły na wyprawy piesze. Sama często korzystam z tej strony.

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 10 posty(ów) ] 

Wszystkich postów: 8533 | Wszystkich tematów: 528 | Wszystkich użytkowników: 2392