Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 25 Lis 2020, 01:15
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

B&W

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lip 2011, 18:20 

Czy jesteście zwolennikami fotografii w black & white?? Ja powiem szczerze, że wolę zdjęcia kolorowe, bo tak wygląda świat, wcale nie jest czarno biały.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lip 2011, 18:33 

B&W to taki elegancki garnitur na miare kolor to kicz

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Lip 2011, 18:39 
Awatar użytkownika

Arturze, wiesz doskonale, że "elegancki garnitur" nie do wszystkiego pasuje :) , dlatego też B&W pasuje do niektórych ujęć, ale nie do wszystkich. Również nie jestem przekonany, że "kolor to kicz". Zdjęcia B@W też mogą być kiczowate. Uważam, że zastosowałeś za daleko posunięte uogólnienie... myślę, że nie o to tutaj chodzi :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Lip 2011, 19:47 

Jak bys Jurku mial kiedys miał okazie zobaczyc wystawe lub album nadburzanskich krajobrazów niestety juz niezyjacego Artura Tabora to bys moze zdanie zmienil , no ale to jest tylko moje zdanie .choc wiem napewno ze B&W analogowe bedzie tylko dla koneserów

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Lip 2011, 20:09 
Awatar użytkownika

Tak, masz rację, ale Artur Tabor nie słynął wyłącznie z fotografii B@W, i nie tylko nią się parał. Ja widziałem również jego świetne zdjęcia w kolorze, dlatego też nie możemy twierdzić, że " kolor to kicz":) Myślę, że zgodzimy się wspólnie, że w dobrej fotografii nie ma znaczenia czy jest to w B&W , czy kolor, większe znaczenie ma pomysł na kadr, sposób wykorzystania okazji i własciwy dobór techniki...Co do analogu to wiemy dobrze, że jest to dobra przeszłość, która powodowała, że zdjęcia były niepowtarzalne.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Lip 2011, 20:26 

moze i tak niema o co sie spierac choc z jednym trudno i sie zgodzic ze B@W analogowe to dobra przeszlosc , kto chce robic dobre zdiecia powinien koniecznie poznac chemie i jej tajniki bo mlodzi ludzie nie wiedza z czym to sie je dzis zdiecia robi sie seryjnie a kiedys mialo sie 36 klatki i czlowiek zastanawial sie przed zrobieniem ---zreszta dzis sam robie bezmyslnie a potem wybieram co nieco

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Lip 2011, 23:36 
Awatar użytkownika

W pełni się z Tobą zgadzam. Kiedyś nieudane zdjęcie kosztowało "kasę" i człowiek dziesięć razy się zastanowił nad naciśnięciem migawki :) To w znacznym stopniu ograniczało ilość chętnych do fotografowania, a teraz każdy, nawet dziecko ma aparat cyfrowy, bo jest to jeden z najczęstszych prezentów komunijnych:)
Czy to jest złe? Z jednej strony tak, a z drugiej nie. Nadmierna popularyzacja wpłynęła na zasypanie "rynku" fotograficznego fotografią osobistą, a także zdjęciami z tzw. automatu i to jest ta gorsza strona rozwoju, a lepszą stroną zapewne jest to , że stała się dostępniejsza i w sumie tańsza, bo nie trzeba inwestować w filmy, sprzęt i odczynniki do obróbki, które jak wiemy się zużywały.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 10 Lip 2011, 22:18 
Awatar użytkownika

oj narobiłem się zdjęć w analogu, a jeszcze więcej ich wywołałem jako szkolny spec od chemikaliów ;) Lubiłem siedzieć w ciemni. Wywoływałem tylko B&W. Chyba ojciec mnie tym zaraził bo później odkryłem cały arsenał sprzętu do wywoływania w piwnicy. Chciałem go odnowić ale niestety wyprowadziłem się z domu rodzinnego i już nie znalazłem na to czasu. Zdjęcia B&W lubię robić ale już w cyfrowej ciemni w szczególności portrety.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lip 2011, 12:06 
Awatar użytkownika

Artur Bilński napisał(a):
B&W to taki elegancki garnitur na miare kolor to kicz

Zapomniałeś jeszcze dodać, że b&w to tylko w kwadracie i koniecznie z winietą. Aha, no i szum, a raczej ziarno bo bez tego nie ma "achtyzmu" :lol:

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 27 Lip 2011, 22:41 
Awatar użytkownika

Panowie, "to se ne vrati" pomimo że i dzisiaj są fotografowie którzy robią na slajdach 30x40 i są też producenci aparatów otworkowych. Tak jak nikt nie będzie tęsknił za np.: radiem monofonicznym, tv czarno-białą, silnikiem spalinowym dwu-suwowym czy aparatem telefonicznym z obrotową tarczą. "Zaganianie", lub nawet sugerowanie komuś, mokrego stołu to nieporozumienie. Jeżeli ktoś będzie miał potrzebę to sam go "odkryje" a jeżeli nie to po co? Czy ktoś z Was chciałby np. oglądać wiadomości w konwencji kina niemego ?

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkich postów: 8642 | Wszystkich tematów: 580 | Wszystkich użytkowników: 2507