Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 09 Gru 2019, 14:21
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Pobieranie zdjęć z serwisu

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 26 Paź 2013, 15:56 

https://www.facebook.com/Polskie4PoryRoku
Na tej stronie, na facebooku sporo zdjęć pobranych z PK. Można przejrzeć i podziwiać swoje zdjęcia brane ku uciesze innych...
Widać po przejrzeniu zdjęć, że ten profil na FC, głównie bazuje na zdjęciach pobieranych z PK.https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 26 Paź 2013, 16:58 
Awatar użytkownika

To jest masakra! Ręce opadają :(

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 26 Paź 2013, 19:43 
Awatar użytkownika

Pytał się ktoś z pejsbuka autorów o zgodę? Jak nie to jawne chamstwo...

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 26 Paź 2013, 20:14 
Awatar użytkownika

Strona chyba została usunięta, co nie zmienia faktu, że to jest zwykła kradzież. Ostatnio ktoś chciał wykorzystać moje zdjęcia na swojej stronie to przynajmniej zapytał o zgodę. Dzięki za informację Bogdanie.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 27 Paź 2013, 06:23 

Było tam tyle zdjęć, że można by nazwać PolskieKrajobrazy 2 ,a strona faktycznie się nie wyświetla. Dodatkowo, zdjęcia z PK z działu szczególnie polecamy, miały identyczny opis, i tu i tam.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 27 Paź 2013, 20:01 

fakt , ręce opadają i najgorsze jest to ,że uchodzi to bezkarnie złodziejowi . Założy następne konto i dalej będzie to samo :( Są takie strony fotograficzne z których nie można kopiować zdjęć , po naciśnięciu - kopiuj - pojawia się napis ,że zdjęcie należy do tego i tego autora a kopiowanie jest nie możliwe . Może gdyby Admin strony PK postarał się to takie sytuacje nie miałyby tu miejsca :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 27 Paź 2013, 22:31 
Awatar użytkownika

To nie wina admina, każde zdjęcie można z netu skopiować.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 28 Paź 2013, 07:00 

Winy Szymona w tym żadnej nie ma. Dziwi jednak to, że ktoś kopiuje dziesiątki, setki zdjęć z jednego portalu i uważa, że robi komuś reklamę, że wszystko jest w porządku, że nie uważa tego za kradzież, że nie może pytać autorów o zgodę bo zajmie mu to za dużo czasu przy tak wielkiej ilości pobieranych zdjęć. No cóż taki jest internet...http://www.swiatobrazu.pl/ustawa-o-praw ... 22758.html

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 28 Paź 2013, 12:18 
Awatar użytkownika

sebol napisał(a):
fakt , ręce opadają i najgorsze jest to ,że uchodzi to bezkarnie złodziejowi . Założy następne konto i dalej będzie to samo :( Są takie strony fotograficzne z których nie można kopiować zdjęć , po naciśnięciu - kopiuj - pojawia się napis ,że zdjęcie należy do tego i tego autora a kopiowanie jest nie możliwe . Może gdyby Admin strony PK postarał się to takie sytuacje nie miałyby tu miejsca :)
Hmmm... generalnie nie trafiłem jeszcze na stronę, z której, przy odrobienie wiedzy, nie dałoby się w ogóle skopiować zdjęcia, ale... Panowie jeśli macie jakieś swoje typy, jeśli znacie takie serwisy proszę wklejcie tutaj do nich linki. Każde rozwiązanie przeanalizujemy, nad każdym się pochylimy. Kopiowanie zdjęć w sieci to wielki problem i jeśli możemy zrobić cokolwiek, aby temu przeciwdziałać chętnie taką pracę podejmiemy.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 28 Paź 2013, 15:13 

Witam , tak na początek to napiszę ,że nie doszukuję się tu winy Admina [broń Pani Boziu :)] strona podoba mi się i jest ok. Winić można tylko tu amatorów cudzych zdjęć . Co do stron to np. 500px.com są tu jakieś utrudnienia w ściąganiu , tak mi się wydaje .Można ściągnąć fotkę ale tylko miniaturkę . No ale ja tak do końca to się na tym nie znam i nie ściągam cudzych fotek więc możliwe ,że jednak można ? Myślę ,że pozostanie nam użytkownikom podpisywanie fotek co też nie do końca jest jakimś utrudnieniem dla złodzieja . Pozdrawiam serdecznie i miłego życzę :)

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkich postów: 8566 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2419