Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 21 Paź 2019, 07:48
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Najciekawsze muzea

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 01 Wrz 2010, 17:43 
Awatar użytkownika

Technika idzie do przodu i muzea przestają być już miejscami gdzie się nudno ogląda salę po sali szurając kapciami :) Zawsze brakuje mi na nie czasu na wyjazdach, więc może dobrze by było gdybyśmy polecali sobie te najciekawsze :)

Chciałabym odwiedzić Muzeum Chopina i Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie, bo słyszałam bardzo pozytywne opinie.

W Gdańsku mogę polecić Muzeum Bursztynu. Całkiem niedawno stworzone w średniowiecznej Wieży Więziennej. Nie za duże, więc nie potrzeba na zwiedzanie poświęcać dużo czasu, wprawdzie nie do końca multimedialne ale ma swój klimat i sporo nietypowych eksponatów.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 02 Wrz 2010, 19:22 
Awatar użytkownika

Fajny pomysł z tym "rankingiem" muzeów. Ja osobiście nie przepadam, dlatego również staram się je mocno selekcjonować. Na początek przychodzą mi do głowy dwie placówki.
- Galeria Rzeźby Ptaków Pana Mariana Murka z Górska w Przemęckim Parku Krajobrazowym (efekt wieloletniej pasji gospodarza, który w drewnie odtwarza okoliczną latającą faunę).
- Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich w Sromowie (http://www.polskiekrajobrazy.pl/Galerie/232:Sromow/).

Bardzo lubię takie klimaty, ale muzea są raczej w staroświeckim stylu :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 22 Lis 2010, 14:49 
Awatar użytkownika

Polecam muzeum Archeologiczne w Poznaniu (ciekawe eksponaty, świetny wystrój) oraz Centrum Hewelianum w Gdańsku. Popieram także wypowiedź odnośnie Muzeum Bursztynu w Gdańsku - tam nawet dzieci nie będą się nudzić!
Poza tym praktycznie każde muzeum na wolnym powietrzu jest warte odwiedzenia.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 01 Gru 2010, 00:02 
Awatar użytkownika

A ja polecam kolekcję diabłów (a właściwie to jednego w różnych wcieleniach - Boruty) do obejrzenia w muzeum na zamku w Łęczycy :-) ... Wystawa jest tylko dla odważnych i sceptycznych. Spotkałam się z całkiem poważnie traktowaną plotką, że zaintersowanie drewanianymi łęczyckimi Borutami ociera się już o okultyzm i nie jest to zalecane, bo dusza jest w wielkim niebezpieczeństwie. Pozdrawiam :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 31 Sie 2011, 12:38 

Polecam Muzeum Wsi Opolskiej pod Opolem.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 02 Wrz 2011, 22:51 
Awatar użytkownika

A ja polecam Muzeum Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej pod Babią Górą. Powstał na terenie zabytkowej zagrody Moniaków składającej się z drewnianego dworu stojącego w tym miejscu od ponad 300 lat oraz sześciu budynków dworskich ( wozownia,owczarnia,stajnie,piwnice,chlew). Rodzina Moniaków pełniła funkcje sołtysie od chwili założenia wsi w XVIw. do połowy XIXw. W 1674r. zyskała tytuł szlachecki nadany aktem cesarskim za obronę wiary chrześcijańskiej na tym terenie i otrzymała swój herb - wilk stojący na tylnych łapach trzymający krzyż i miecz.
Z czasem na teren skansenu zostały przeniesione zabytkowe karczmy,chałupy,kościół,dzwonnica,kapliczki i inne zabytki świadczące o wielkiej spuściźnie orawskiej tradycji i historii.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 24 Paź 2012, 12:44 

Muzeum Narodowe- moje ulubione muzem. Idźcie i usiądźcie sobie na kanapach przed 'Bitwa pod Grunwaldem'.. kocham ten obraz. Jest niesamowity.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 19 Cze 2013, 17:24 
Awatar użytkownika

oczywiście polecem przepiękne polskie skanseny np.: Sanok, Lublin, Radom, Opole i inne, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, ale najbardziej polecam oryginalne muzeum Pana Józefa Konstantego Majewskiego: MUZEUM NIETYPOWYCH ROWERÓW w Gołębiu koło Puław, dodatkowo w Gołębiu znajduje się przepiękny kościół - Kościół pod wezwaniem św. Katarzyny i św. Floriana w stylu manierystycznym oraz Domek Loretański - kopia kaplicy z Loreto z ceramicznymi rzeźbami proroków, ufundowana przez Jerzego Ossolińskiego.Muzeum znajduje się w miejscowości Gołąb w przy trasie nr 801 Warszawa - Dęblin - Puławy - Kazimierz Dolny, więc można sobie zaplanować dłuższy wypad i odwiedzić Puławy, Kazimierz, czy Dęblin. Zwiedzający mogą obejrzeć a nawet osobiście wypróbować rowery poziome, rowery cyrkowe i inne nietypowe rowery. Dzieciom i młodzieży największą frajdę sprawia jazda na galopujących rowerach. Opiekuńczy rodzice mogą osobiście wozić swoje pociechy rikszą i innymi pojazdami. Pan Józef jest wspaniałytm człowiekiem, można się od niego dowiedzieć wielu ciekawostek związanych z regionem, człowiek z pasją. Podaje adres strony muzeum: http://www.muzeumrowerow.pl/

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lip 2013, 16:05 

Ja lubie bardzo Panoramę Racławicką we Wrocławiu. Super, że piszecie o swich ulubionych miejscach, można przynajmniej się dowiedzieć co jest warte obejrzenia. Widziałam ostatnio że powstał taki projekt stworzenia bazy miejsc polecanych, dodajesz miejsce i możesz wygrać nagrody, może się przyłączycie? Podrzucam link facebook.com/TuPolecamTurnau/app_487317424670922

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 13 Lis 2013, 12:27 

Jeśli ktoś będzie w Karkonoszach , w okolicach Karpacza, Jeleniej Góry, warto wybrać się do Kowar do Parku Miniatur. W Polsce jest kilka takich parków, ale ten chyba jest najstarszy i największy. Byłem we niedawno otworzonym we Wrocławiu, ale odwzorowanie detali w tym w Kowarach jest nieporównywalne. Widać, że ktoś robi dobrą, precyzyjną robotę. Parki jest otwarty cały rok, ale polecam wybrać się tam w ładną pogodę, bo miniatury są na zewnątrz.

Ekstremalny z parkingu strzeżonego we Wrocłwiu

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkich postów: 8566 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2415