Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 24 Sie 2019, 00:32
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Szczyrk

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 22 Sie 2013, 12:33 

Szczyrk to miasto leżące na Śląsku. Leży on na północny wschód od Wisły.
Miejscowość jest najlepiej znana oczywiście ze znakomitych tras saneczkarskich, z których najpopularniejszy jest Ośrodek Narciarski Centralnego Ośrodka Sportu. Dużym uznaniem cieszy się również wyciąg na Skrzyczne. Z samej góry roztaczają się fenomenalne bajkowe widoki na całą okolicę, a przy wyśmienitej pogodzie można widzieć naprawdę daleko.
Image Image
Fotografia ze strony szczyrk.net.pl
Do atrakcji w Szczyrku należą Sanktuarium Na Górce. Blisko znajduje się ścieżka do niewielkiej leśnej kapliczki ze źródełkiem, jakie wielu wierzy posiada uzdrawiającą moc. Inną ciekawą atrakcją jest drewniany kościół Św Jakuba.
Image Image

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 28 Wrz 2013, 13:51 
Awatar użytkownika

Szczyrk był miejscowością bardzo popularna za PRLu, szczególnie dla mieszkańców Śląska. Teraz może ta popularność nieco zmalała, ale za to miejscowość wypiękniała i oferuje mnóstwo atrakcji. Bywam tam często i zawsze czymś mnie zaskakuje. Szczyrk warto zobaczyć o każdej porze roku.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Mar 2014, 12:59 

Dokładnie, nieistotne jaką mamy porę roku, w tej miejscowości zawsze jest co robić :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 10 Kwi 2014, 11:13 

Możecie się śmiać, ale ja Szczyrk cenię najbardziej za...pyszne gofry! :D To jedyna znana mi miejscowość wypoczynkowa, gdzie za 8 zł można dostać olbrzymiego gofra z dużą ilością bitej śmietany i pysznymi jagodami :D Ta budka, w której je sprzedają to nasz obowiązkowy punkt przy każdym powrocie z Klimczoka...jak idziemy na Skrzyczne, to też zawsze w drodze powrotnej idę na gofry, bo nie potrafię sobie odmówić :))

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 4 posty(ów) ] 

Wszystkich postów: 8567 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2412