Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 20 Wrz 2020, 04:22
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Limit zdjęć

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 27 Sty 2016, 10:13 
Awatar użytkownika

Miło mi bardzo, że mój pomysł się spodobał :) i wierzę, że Andrzej zostanie :). Tłumaczenie dotyczące limitu, o którym, Szymonie, piszesz rozumiem :) z wyjątkiem ostatniego zdania, ale może rzeczywiście tak jest, więc ok :) Pięknych zdjęć życzę wszystkim użytkownikom PK :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 27 Sty 2016, 11:45 
Awatar użytkownika

Marylko w ostatnim zdaniu chciałem powiedzieć tylko tyle, że gdy zwycięża we mnie krajoznawca, chcę pokazać z wycieczki niemal wszystko, każdy szczegół krajobrazu, każdy zabytek, kapliczkę, bez względu na to, czy dobrze wyglądają na zdjęciu, czy też nie. Bo mentalnie ja tym wszystkim się zachwycam, ale nie wszytko jestem w stanie pokazać w taki sposób, aby mój zachwyt podzielili także inni :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 27 Sty 2016, 13:57 
Awatar użytkownika

Szymonie, z tym o czym napisałeś, nie mogę się nie zgodzić :) Serdeczności :):)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 27 Sty 2016, 19:56 
Awatar użytkownika

Czyli może wprowadzimy trochę zmian – moje propozycje.
1.Na pierwszym miejscu stawiam EDYCJĘ – czyli jej brak. Czasami zdarzają się literówki lub inne błędy i tu brakuje powrotu-korekty, czy dopisania paru słów do opisu. Tak jak saper pomylisz się jakiś drobny błąd i koniec . Przykład powinno być jaki ładny dom a jest jaki ładny don i przez literówkę z wieżowca zrobiliśmy rzekę.
2.Bez tytułu nie można wprowadzić zdjęcia –tyle pracy przy zdjęciu a z lenistwa ktoś wpisuje ****
albo wcale i czeka oczywiście na komentarze i punkty …..
3.W profilu w najczęściej oglądane powinna być też opcja najmniej oglądane [te gorsze bez niebieskiego nieba i białych obłoczków i innych cukiereczków czasami więcej pokazują co myślał autor]
4 Jeżeli serwer pozwoli to więcej ikon jest 30 mogło być trochę więcej.
5 Zdjęcia nominowane .Oddzielny folder a na koniec nominacja do zdjęcia roku [To by się dopiero działo.
6. Co do limitu właśnie o to mi chodziło - te hurtowe wrzucanie bo jak od razu wrzucisz 20 – 30 to czy ktoś to obejrzy , czy też przejrzy to hurtowo i zapomni.
To są moje propozycje może ktoś ma lepsze

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 29 Sty 2016, 13:57 
Awatar użytkownika

Zmiany, jak najbardziej TAK. Kończymy jeszcze poprawianie wersji mobilnej serwisu i wracamy tutaj. Najtrudniej będzie z edycją treści, bo to sporo pracy, ale spróbujemy zaplanować i to. Nie ma także dobrego rozwiązania dla tytułu - ile to znaków już wykluczyliśmy z możliwości wstawiania w jego miejsce, a wciąż pojawiały się nowe. Innymi słowy, jak ktoś nie chce dodać tytułu to trudno nam go będzie do tego zmusić. Poza tym rozmawiałem z kilkoma użytkownikami osobiście na ten temat i paru z nich, choć robi przewspaniałe zdjęcia, ma problem z tytułami. Dlatego doceniając ich pracę, często jednak przymykam oko na brak podpisu :-).

Trzeci punkt jest kontrowersyjny, bo to jednak nie reguła. Już raczej dorobił bym funkcję oznaczania przez użytkowników tych zdjęć, które uważają za najlepsze (tzn. dodając zdjęcia mielibyśmy możliwość takiego oznaczenia swoich zdjęć). Czy to dobry pomysł?

Nie do końca natomiast rozumiem punkt 4 - bardzo bym prosił o rozwinięcie :-).

Oddzielny folder ze zdjęciami nominowanymi to świetny pomysł - do wprowadzenia, jak najszybciej :-).

Pozdrawiam ciepło i dziękuję za wszelkie uwagi :-)
Szymon

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 29 Sty 2016, 16:45 

Nie wydaje mi się, że to dobry pomysł oznaczania s w o i c h dobrych zdjęć, to jest sprawa odbiorcy. No bo coś co autor uważa za dobre, wspaniałe, odbiorca przyjmie to zupełnie inaczej, albo nie zauważy wcale. Wiele jest przykładów; na jednych portalach zdjęcia są wielokrotnie wyróżniane, na innych nikt ich nie zauważa.
Natomiast tytuły, opisy zdjęć powinny być chyba konkretne, tak jak proponowałeś, prosiłeś użytkowników dużo wcześniej. No bo jeżeli PK to przewodnik po Polsce, po miejscach, to co mówi oglądającemu " jesiennie", "kapliczka", "jak zimowo", "wiosennie" i takie podobne. Druga sprawa to tagi. Niewielu swoje zdjęcia oznacza w pełni, przypisując im często tylko jeden, kiedy można i powinno więcej.
Może dałoby się wprowadzić, aby wstawione w komentarzach pod zdjęciem linki przekierowywały na wskazane strony.
Małe szanse, ale gdyby można wstawiać zdjęcia w większej rozdzielczości, wiele by zyskały.
No i dobrze by było gdyby istniała opcja " nie wylogowuj mnie", jeżeli to możliwe.
Natomiast co do oglądalności zdjęć, to nasze zdjęcia są oglądane częściej przez osoby z zewnątrz niż przez użytkowników serwisu.
Proponuję spisać wieczorem licznik oglądalności i sprawdzić go rano.
Wiele zdjęć oglądają wydawcy rozmaitych wydawnictw, portali... Wiem, że wydawcy zawsze zaczynają od galerii głównych, tematycznych, później przechodzą do galerii użytkownika.
I jeszcze tak trochę żartem, trochę serio... Może dałoby się też przy tych zmianach zmienić tło strony z białej na ciemniejszą ? Efekt byłby chyba wspaniały. :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 29 Sty 2016, 21:39 
Awatar użytkownika

Moje trzy grosze - lubimy rankingi, więc:
- zdjęcie z największą oglądalnością w danym miesiącu,
- to samo, ale spośród zdjęć dodanych w miesiącu, może autor z największą oglądalnością,
Sposób na zdjęcia z tytułem np. "..." - wprowadzenie obowiązku podawania miejscowości, i wtedy zdjęcie geotagowane mamy określone w polskim krajobrazie.
Każdy z nas umieści na swoim pojeździe naklejkę "PK member". Może poznalibyśmy się gdzieś w plenerze.
Pozdrawiam

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 29 Sty 2016, 21:51 
Awatar użytkownika

Nie należę do bardzo aktywnych użytkowników PK, choć źle chyba też nie jest, więc wtrącę swoje trzy grosze. Pomysł z oznaczaniem swoich zdjęć też nie uważam za dobry - po pierwsze byłoby mi niezręcznie, a po drugie wiele razy bywa tak, że zdjęcia, które mi się podobały kiedyś, teraz z jakiegoś powodu uznaję za mniej udane. O zdjęciach wyróżnionych pisałam wcześniej , więc wiadomo, że jestem za. Najbardziej zależałoby mi na możliwości edycji tekstu , to dla mnie priorytet , ale czytam, że to najtrudniejsze zadanie. Wiele razy dostrzegłam u mnie różne usterki, których już poprawić się nie da. Czasami chciałabym coś dopisać , ale już nie można ; to samo dotyczy tagów - nie można już ich "dokładać", a bywa, że człowiek o czymś zapomni, albo nie skojarzy, że zdjęcie wpasowuje się w jeszcze inny tag niż wybrał. Pozostałe rzeczy są dla mnie ok. Serdecznie pozdrawiam :) :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 29 Sty 2016, 22:02 
Awatar użytkownika

Pisałam w tym samym czasie, kiedy pojawił się post Marka - więc jeszcze jeden grosz dorzucę: rankingów nie lubię , dla mnie to taki wyścig ... na PK chcę pokazać to, co uważam, że warte jest pokazania, chcę poznać nowe ... ale PK ma być dla mnie też przyjemnością , a jeśli zaczniemy tu rankingi urządzać przyjemnością być przestanie. Myślę, że do rankingów mogą służyć inne portale fotograficzne. Może ktoś uznać , że nie mam racji i ma do tego prawo, ale takie jest moje zdanie i takie są moje odczucia. Serdeczności :) :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 29 Sty 2016, 22:12 
Awatar użytkownika

Nareszcie chyba idą zmiany na lepsze i to się chwali
Punkt czwarty chodzi mi o profil prawa strona najczęściej oglądane małe kadry zdjęć.
Powinno być jeżeli jest to możliwe więcej ,teraz jest ich ok 30
Oraz opcja najczęściej oglądane –najmniej oglądane , bo jak napisałem wcześniej te mniej punktowane są czasami ciekawsze,to pozwoliło by na szybszy podgląd.
Fajnie że coś się zmienia tylko szkoda że nas jest parę osób a gdzie jest reszta .
A przydał by się każdy pomysł.

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkich postów: 8747 | Wszystkich tematów: 688 | Wszystkich użytkowników: 2487